Posted on: 17 listopada, 2020 Posted by: admin Comments: 0

Niestety, wiele osób musi znosić problem z opuchniętymi oczami. Jeśli dostępnych jest kilka zabiegów, należy poprosić optometrę o określenie przyczyny wśród około 70 wymienionych.

Najczęstsze przyczyny.

Alergie. Ach, te drogie alergie, które wkraczają w codzienne życie wielu z nas każdego roku! Alergie uwalniają histaminę do organizmu, pogarszając problem. Czy często masz ochotę na pocieranie oczu? Staraj się tego unikać, bo uwalnia jeszcze więcej histaminy.
Infekcja oczu. Infekcje mogą powodować obrzęk tkanek wokół oczu i powiek. Istnieje kilka rodzajów infekcji wywoływanych przez wirusy lub bakterie.

Blefirytis. Powoduje to stan zapalny powiek. Czujesz pieczenie, swędzenie i nadmierne łzawienie? Masz wrażenie, że masz obcą substancję w oku? Zapalenie błony śluzowej może być przyczyną.

Zapalenie spojówek. Ta infekcja zakaźna może być spowodowana przez wirusa lub bakterie. Może to być również spowodowane przez alergeny, soczewki kontaktowe, substancje drażniące środowisko lub krople do oczu. Masz czerwone oczy? Swędzą i palą? Możesz mieć zapalenie spojówek.

Płacz. Dużo płakałeś – z radości czy bólu? Twoje spuchnięte oczy mogą być po prostu spowodowane zbyt dużymi łzami.

Sen. Sypiasz teraz do późna? Może się obudzisz i znajdziesz się z opuchniętymi oczami. To minie w ciągu dnia.

Za dużo soli. Masz zły nawyk solenia wszystkiego, co jesz? To może być przyczyną opuchlizny w oczach.

Wybór właściwego leczenia.

Istotne jest, aby skonsultować się z optykiem w celu ustalenia przyczyny opuchnięcia oczu i znalezienia odpowiedniego leczenia. Oto kilka zaleceń, które może wydać Twój specjalista po dokonaniu prawidłowej oceny:

Przyjmuj leki bez recepty, żeby złagodzić obrzęk.
Jeśli przyczyną są alergie, można stosować doustne leki przeciwhistaminowe i środki dekoncepcyjne lub krople zawierające leki przeciwhistaminowe i środki dekoncepcyjne.
Jeśli nie masz alergii, możesz nałożyć ciepły lub zimny kompres na oczy.
Trzymaj głowę podniesioną.
Jeśli przyczyną jest bakteria, można przepisać ci antybiotyk.
Możesz usunąć drażniące cząsteczki, przepuszczając zimną wodę przez twarz i do oczu.
Przede wszystkim, unikaj pocierania oczu przez cały czas.

Powierzyć zdrowie swoich oczu optometriście.

Tylko specjalista będzie w stanie stwierdzić, czy poważniejszy problem powoduje obrzęk i znaleźć odpowiednie dla Ciebie rozwiązanie. Umów się na spotkanie z optykiem już dziś!